Коли маленька людина в маленькому місті добре робить свою маленьку справу – весь світ стає кращим. "Китайська мудрість"

Винятковість шкільної бібліотеки полягає в її багатофункціональності. Перш за все, це навчальна бібліотека, бо зобов’язана забезпечувати інформацією і відповідними документами учбовий процес. У той же час вона виконує функції спеціальної бібліотеки, обслуговуючи педколектив школи і функції публічної бібліотеки, бо надає учням необхідні ресурси для проектної діяльності, підтримуючи позакласну та позашкільну роботу.

Саме про позакласну та позашкільну роботу і поговоримо.

/Files/images/bbloteka/1.jpg

Шкільні бібліотекарі приймають активну участь у вихованні підростаючого покоління. Успіхів у вихованні можна досягти лише спільними зусиллями педагогів, учнів та батьків.

Шкільна бібліотека – це особливе середовище, яке об’єднує вчителів, школярів їх батьків та впливає на виховний і освітній процес.

Завдання сучасної школи – формування гармонійної, всебічно розвинутої особистості.

/Files/images/bbloteka/7.jpg У нашій бібліотеці намагаємося створити такі умови усіма доступними засобами.

Не можна не враховувати і такий суб’єктивний фактор, як бажання і готовність самих учнів розвивати свої дарування і здібності.

Головним фактором є та атмосфера, яка панує в бібліотеці. Тут ми намагаємось створити неофіційні, майже домашні умови, затишок, відсутність поспіху, так необхідні для заспокоєння дитини. Це зона психологічного комфорту, де нема напруження, а є відчуття спокою, захищеності, почуття добробуту.

/Files/images/bbloteka/2.png

В багатьох видах діяльності бібліотека виходить за рамки шкільної програми. Завдячуючи творчій взаємодії бібліотекарей з вчителями початкових класів, учителями предметниками, вихователем ГПД в бібліотеці проводиться багато цікавих заходів, у центрі яких – учень.

Під вихованням у широкому смислі ми розуміємо цілеспрямований процес формування духовності, культури, гармонійного розвитку особистості. Виховання має за мету формування рис і якостей учня згідно з його здібностями й інтересами в рамках державної політики виховання.

Процес розбудови правової демократичної держави вимагає від українських громадян набуття таких якостей, як патріотичність, демократичність, компетентність, толерантність, здатність розв’язувати життєві проблеми та брати активну участь у житті громадянського суспільства. Нинішній виховний процес має зосередити свою увагу на пріоритетному завданні – створення сприятливих умов для формування та розвитку високопатріотичної, творчої, освіченої та активної особистості.

Так, В.О. Сухомлинський у праці «Батьківська педагогіка»

підкреслював, що «ніщо так не підносить особу, як активна життєва позиція, свідоме ставлення до громадянського обов’язку, коли єдність слова і діла стає повсякденною нормою поведінки. Виробити таку позицію – завдання громадянського виховання».

/Files/images/bbloteka/4.jpg Виховання громадянина спрямовується на розвиток патріотизму – любові до свого народу, до України. Важливою якістю українського патріотизму повинна бути турбота про благо народу, вдосконалення володіння українською мовою.

Важливу роль в роботі займає патріотичне виховання: Є такий вислів: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього».

Година-пам’яті жертвам голодоморів «Жнива скорботи» 7-А клас

Тому ми проводимо заходи, в ході яких учні розуміють, як важливо зберігати пам’ять минулого.

Важливим засобом національно-патріотичного виховання є вивчення народних та державних символів нашої країни. В бібліотеці є постійно діюча книжкова виставка «Славен край наш - Україна»/Files/images/bbloteka/6.jpg

Найважливішою складовою громадянського виховання є моральність особистості, яка включає такі гуманістичні риси, як совість, правдивість, справедливість, гідність, терпимість до людей, повагу і любов до своїх батьків, роду, здатність захищати свою Батьківщину.

Вихованню культурно розвинутих особистостей, шануванню традицій сприяє цикл виховних заходів «Пори року» до яких входять таки як: «Зимові фантазії», «Весна красна», «Літня казка», «Осінь крокує-свята дарує»

Шкільна бібліотека приділяє значну увагу висвітленню історії рідного краю. В бібліотеці є постійно діюча книжкова виставка. Присвячена рідному місту « Місто білих вітрил»

Книжкова виставка «Літературна Миколаївщина» про відомих і талановитих людей рідного краю, твори місцевих письменників.

Проводимо огляд літератури Книжкова виставка «Автограф»/Files/images/bbloteka/9.jpg

серії «Легендарні імена» Автографи письменників Миколаївщини.

Ці виставки та огляди книг викликають повагу до історії рідного міста, спонукають до пізнання нового, не зупинятись на досягнутому, прагнути до нових відкриттів. Набувати власного життєвого досвіду, вміти знайти та розвивати свої здібності.

В бібліотеці оформляється багато пізнавальних книжкових виставок таких як: «Газети журнали читаю, тому все знаю», «О спорт! Ти – мир!» «Лунають звуки чарівні», «Історія грошей»/Files/images/bbloteka/13.jpg

В школі діти проживають важливий, впливаючий на подальшу долю, етап свого життя. Саме бажання зробити шкільне життя учнів цікавішим багатогранним, різнобарвним надихає нас в роботі.

Шкільна бібліотека постійно знаходиться в пошуках нових форм і методів роботи. Маємо надію, що добре зерно, посіяне в дитячі душі, серця та розум, проросте щедрим урожаєм.

До роботи треба ставитись з любов’ю бо все, що робиться з любов’ю приречене на успіх.

/Files/images/bbloteka/11.jpg